Здорові рослини - здорова планета.

Державна установа «Хмельницька обласна фітосанітарна лабораторія» на виконання протоколу апаратної наради  з метою популяризації знань у сферах карантину і захисту рослин серед учнів/студентів, провела заходи приурочені до початку нового навчального року, по реалізації програми «Здорові рослини – здорова планета», адже рослини відіграють надзвичайно важливу роль для нашої планети оскільки є автотрофними організмами і живляться за рахунок надзвичайно важливого процесу – фотосинтезу. Під час цього процесу здійснюється утворення кисню. Саме тому рослини є легенями нашої планети. Вони беруть активну участь в процесі ґрунтоутворення та захисті ґрунту від вимивання (водна ерозія) та вивітрювання (вітрова ерозія). Рослинність істотно впливає на клімат, формує температурний режим планети; кисень, що виділяють рослини, є джерелом озону, який захищає біосферу від короткохвильових ультрафіолетових променів, що згубно впливають на живі істоти.

Наголошено на важливій  ролі та завданнях Держпродспоживслужби України, її територіальних органів та державних установ, що їй підпорядковані у захисті території України від занесення та поширені регульованих шкідливих організмів, біорізноманітті, проведення фітосанітарних аналізів.

Проінформовано слухачів про відповідальне поводження з імпортованими рослинами, рослинними продуктами та про нові небезпечні шкідливі організми, що недавно виявлені в Україні їх небезпеку та зовнішні ознаки.

Під час зустрічей з дітьми та молоддю звертали увагу на ризики переміщення рослин та пов’язаних з ними шкідливих організмів при міжнародних подорожах також було зазначено, що шкідники та хвороби рослин спричиняють втрату до 40% світових продовольчих культур та збитки від торгівлі в обороті сільськогосподарської продукціїВ результаті  чого мільйони людей по всьому світі не мають достатньої кількості продуктів харчування. Серйозної шкоди зазнає сільськогосподарське виробництво як окремих сільських громад так і цілих країн.