Міжнародний день здоров’я рослин 2024.

 

Організація Об’єднаних Націй оголосила 12 травня Міжнародним днем здоров’я рослин , щоб підвищити глобальну обізнаність про те, як захист здоров’я рослин може допомогти покласти край голоду, зменшити бідність, захистити біорізноманіття та навколишнє середовище, а також сприяти економічному розвитку. Ніхто не може уявити своє життя без рослинного світу. Рослини створені не тільки для продовольчих цілей,а й для захисту людей.

У 2024 році Спільнота Міжнародної конвенції із захисту рослин (МКЗР) вирішила відзначати День під гаслом: «Здоров’я рослин, безпечна торгівля та цифрові технології».

Підтримка здоров’я рослин є серйозною проблемою з кількох причин:

  • торгівля та переміщення товарів і людей сприяють занесенню, поширенню та стійкості шкідників і хвороб рослин. За оцінками Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, ми щороку втрачаємо до 40% продовольчих культур через шкідників і хвороб. Це впливає на забезпечення продовольством мільйонів людей і шкодить сільському господарству;

  • зміна клімату та інтенсифікація сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва сприяють появі нових шкідників і хвороб, а також можуть посилювати наявні;

  • сільське господарство почало використовувати пестициди для підвищення врожайності у рослинництві, і зростає побоювання щодо впливу засобів захисту рослин на навколишнє середовище, нецільові організми та здоров’я людей.

Фахівцями ДУ «Хмельницька обласна фітосанітарна лабораторія» у період з 13.05.2024 по 17.05.2024 заплановані акції спрямовані на те, щоб долучити якомога більшу кількість людей до проблеми збереження здоровʼя рослин.

Посилання на сайт Організація продовольства та сільського господарства ООН.